Çok Değerli Gönül Dostlarımız,

İzmirli bir vakıf olan ve sadece bağışlar ile varlığını sürdüren KİTVAK, önceliği çocuklar olmak üzere tedavi sürecindeki kanser hastaları ve bu hastalıkla mücadelede büyük çile çeken hasta yakınlarına yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur.

Onkoloji ile mücadele eden hasta ve hasta yakınlarının özellikle konaklama başta olmak üzere maddi manevi anlamda ne kadar zorluklar içinde olduklarını gördüğümüzde ,onlarla gerçekleştirdiğimiz sohbetlerde, gözlerinin içine baktığımızda, çözüm bekleyen onca dertleri bulunduğunu fark ettiğimizde ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu anlıyoruz.

Amacımız doğrultusunda 18 Mayıs 2004 tarihinde, yılda yaklaşık 40 bin kişinin ayakta ve yatarak tedavi gördüğü, ilik nakillerinin yapıldığı Ege Üniversitesi Kitvak Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi, 7 Ekim 2011 tarihinde Ege Üniversitesi – Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi ve 18 Aralık 2017’de Dokuz Eylül Üniversitesi -Kitvak – Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi hizmete açılmıştır. 50 milyon TL;yi aşan yatırım ile hizmete sunulan bu somut örnekler vakfımızın en büyük gururudur.

Vakfımızın ilk eseri olan Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi,  Pediatrik Kemik İliği Nakil Ünitesi Avrupa Transplant Birliği tarafından akredite onaylıdır ve bu alanda dünyanın en büyük akreditasyonu olan “JACIE Accreditation” için başvurusu kabul edilmiş bir sağlık merkezi konumundadır. Yaklaşık 21 yıldır 600’ten fazla çocuk hastaya kök hücre nakli uygulanmış ve
birçok çocuğumuz yaşama kazandırılmıştır. Şimdi ise yapımı süren “Hücresel Tedavi Merkezi” ile uygulanan tedavinin standartlarını daha da yükseltmek ve dolayısıyla daha fazla sayıda çocuğumuzu yaşama kazandırmak Kitvak’ın en büyük hedefidir.

Konukevlerimizde konaklamaya maddi olarak gücü yetmeyen onkoloji hastaları ve yakınlarının teşhis ve tedavi süreçlerinde konaklama ihtiyaçlarının vakfımız tarafından karşılanmasını içeren “Askıda Oda” projemiz, konukevlerimizin sayısının ikiye çıkmasıyla artan talepleri karşılamak amacıyla sürekli gündemde tutulmasında yarar gördüğümüz çok önemli bir çalışmadır. Bu kapsamda açıldığı günden bu yana, EÜ Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nde ve DEÜ
Kitvak-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nde toplam 215 hasta ve/veya hasta yakını vatandaşımız 9.618 gece Askıda Oda kapsamında misafir edilmiştir.

Kıymetli Hayırseverlerimiz,

Bunca derdin, tasanın; yoklukların ,savaşların olduğu milyonlarca yıllık dünyamızda “sevgi” üzerine kurulmuş böylesine umutlu bir yapının içinde olmak, tarifsiz bir mutluluk, anlatılması büyük keyifli bir huzurdur. Hizmetlerimize siz değerli bağışçılarımız ile devam ederek, hasta ve hasta yakınlarının yaralarını sarabilmek, onlara yalnız olmadıklarını hissettirebilmek en büyük dileğimizdir.

Mütevelli Heyet Üyelerimizin ,Yönetim Kurulu Üyelerimizin ,İcra Komitesi Üyelerimizin ve çalışanlarımızın gücü ve birlikteliği ile çabalarımız ve hizmetlerimiz artan şekilde devam edecektir.

İşte bu yüzden “Dünyayı güzellik kurtaracak,bir insanı sevmekle başlayacak her şey…” Sizlerin de bizlerle bu sevgi yolunda yürümeniz dileğiyle…

Sevgi ve minnetlerimizle.

A.İklil ULUEREN

Yönetim Kurulu Başkanı

Bağış Yap: https://kitvak.org/bagis-yap/

Hizmetlerimiz, projelerimiz, askıda oda, bağışlar ve daha fazlası için bizden bilgi almak istiyorsanız lütfen bize ulaşınız.

Kit Nedir?


KİT (KEMİK İLİĞİ TRANSPLANTASYONU) NEDİR ?
Kemik iliği-kök hücre transplantasyonu, kemik iliğinde yer alan ve tüm kan hücrelerinin yapımını sağlayan kök hücrelerin, başka bir bireyin sağlıklı olan hücreleri ile değiştirilmesi işlemidir.

Bize Ulaşın
  • KİTVAK Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı İsmet Kaptan Mah. Sezer Doğan Sk. No:20 Terhan İş Merkezi K.4 D:7 35210 Çankaya – İZMİR
  • +90 (232) 463 37 63
  • +90 (232) 463 37 63
  • +90 (533) 603 46 06

    List Content goes here

  • info@kitvak.org
  • www.kitvak.org
Hasta ve Hasta Yakınlarından Notlar

Tüm Hakları Saklıdır © KİTVAK Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı
Localveri Kurumsal Web Tasarım