KİTVAK’TAN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN HAYATİ BİR PROJE

EGE ÜNİVERSİTESİ – KİTVAK TÜLAY AKTAŞ ONKOLOJİ HASTANESİ
KİTVAK – BİLGE UYSAL HÜCRE İŞLEME MERKEZİ

Kitvak, Ege Üniversitesi KİTVAK Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde çocuk kayıplarını en aza indirgemek ve çocuklarımızı sağlığına kavuşturmak üzere dünyadaki en gelişmiş sağlık merkezleriyle entegre olarak, yenilikleri ülkemize taşıyacak Hücre İşleme Merkezi’ni hizmete sundu.

KÖK HÜCRE – KEMİK İLİĞİ NAKLİ TEDAVİSİ, çocukluk çağında ölümcül olan, başta lösemi gibi kanserler ve yaşamın mümkün olmadığı birçok doğumsal hastalıkta tek tedavi yöntemidir. Ege Üniversitesi Çocuk Kliniği ‘kök hücre nakil tedavisini’ 1998’dan beri uygulayan bir tedavi merkezidir. 2007 yılında Avrupa Transplant Birliği (EBMT) tarafından akredite edilmiştir. Yaklaşık 21 yıldır 700’den fazla çocuk hastaya kök hücre nakli uygulanmış ve birçok çocuğumuz yaşama kazandırılmıştır. Uygulanan tedavinin standartlarını daha da yükseltmek ve dolayısıyla daha fazla sayıda çocuğumuzu yaşama kazandırmak Kitvak’ın en büyük hedefidir. Hastane bu bağlamda uluslararası standartları sağlamak, dünya ile entegre olmak, bizim çocuklarımıza da Amerika’da, Avrupa’da tedavi gören çocuklarla eşit kalitede hizmet sunmak amacıyla uluslararası bir kalite göstergesi olan JACIE (Joint Accreditation Committee) akreditasyon kalite belgesini almayı hedeflenmiştir ve bu yönde çalışmalar sonlanmak üzeredir. Hastane, ülkemizde şu anda, pediatrik tedavilerde JACIE akreditasyonuna sahip ikinci hastane olacaktır.

Ege Üniversitesi KİTVAK Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde her yıl ortalama 50 çocuğa ilik nakli yapılmaktadır. Tedavilerin başarı oranı bugüne dek %80 civarındayken, Hücre İşleme Merkezi hayata geçtiğinde bu ortalama %100’lere yaklaşacaktır. Dünyadaki tüm yenilikler yakından takip edilebildiği gibi, ilik nakli olan çocuklarımızın tedavisi ile ilik veren gönüllünün sağlığı daha iyi şartlarda korunacaktır.

Kitvak, daha fazla çocuğu yaşama kazandıracak “Kitvak-Bilge Uysal Hücre İşleme Merkezi” projesinin resmi açılışı 26 Şubat 2021 tarihinde sınırlı sayıda protokol ve konuk eşliğinde yapılmıştır. Merkez yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olmuştur.KİTVAK – BİLGE UYSAL HÜCRE İŞLEME MERKEZİ TANITIM FİLMİ


 • EGE ÜNİVERSİTESİ – KİTVAK TÜLAY AKTAŞ ONKOLOJİ HASTANESİ

  Kazımdirik, Ankara Asfaltı, 35100 Bornova/İzmir
  (0232) 390 32 76

  YOL TARİFİ

Hizmetlerimiz, projelerimiz, askıda oda, bağışlar ve daha fazlası için bizden bilgi almak istiyorsanız lütfen bize ulaşınız.

Kit Nedir?


KİT (KEMİK İLİĞİ TRANSPLANTASYONU) NEDİR ?
Kemik iliği-kök hücre transplantasyonu, kemik iliğinde yer alan ve tüm kan hücrelerinin yapımını sağlayan kök hücrelerin, başka bir bireyin sağlıklı olan hücreleri ile değiştirilmesi işlemidir.

Bize Ulaşın
 • KİTVAK Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı İsmet Kaptan Mah. Sezer Doğan Sk. No:20 Terhan İş Merkezi K.4 D:7 35210 Çankaya – İZMİR
 • +90 (232) 463 37 63
 • +90 (232) 463 37 63
 • +90 (533) 603 46 06

  List Content goes here

 • info@kitvak.org
 • www.kitvak.org
Hasta ve Hasta Yakınlarından Notlar

Tüm Hakları Saklıdır © KİTVAK Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı
Localveri Kurumsal Web Tasarım