Çok Değerli Gönül Dostlarım,

24 Yıla, kocaman 3 eser sığdırmak…

Dile kolay…

Kanser hastası çocukları düşünerek bir hastane kurulması hedefiyle yola çıktık. Yol arkadaşlarımız hayırseverlerimiz, bağışçılarımız; inancımız, sevgimiz ve umudumuz oldu.

Destek için pek çok etkinlik yapıldı. Gönül kapıları aralandı, umuda el uzatmaları istendi güzel yürekli dostlardan. 2004 yılında Ege Üniversitesi Kitvak Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi açtı kapılarını şifa arayan hasta ve hasta yakınlarına. Bu hastane kendi alanında ülkenin en büyük hastanesi konumundaydı.

18 Mayıs 2004 tarihinde Kitvak Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi adıyla açılan bina, 5800 metrekare alan üzerinde 6 yatağa sahip “Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi”, 1 özel girişim, kryoprezervasyon ve hücre işleme ünitesi, 45 oda ve 55 yatak ile büyük bir boşluğu dolduruyordu… Hastane bugün aynı anda 6-7 hastaya ilik nakli, günde 50-60 hastaya ayakta kemoterapi olmak üzere yılda 45 bin hastaya hizmet veriyor. Hastanemizde kemik iliği nakli sonrası iyileşme oranı çocuklarda yaklaşık olarak %75-80…

Birlikte başardık…

Hastane ziyaretlerimizde; dışarıda öylece toprağın üzerine kıvrılmış hastasını
bekleyenleri gördük. Kış aylarında merdivenlerin altlarında, yazın hastane bahçelerinde, hastane koridorlarında amansız hastalıkla mücadele eden minicik yavrularından müjdeli haber bekleyen anne ve babaları gördük sonra. Yağan yağmurun, karın altında arabasının bagajında üzgün ve yorgun bedenlerini az da olsa dinlendirmeye çalışan babaları, ağaçların altında sıcak bir çorbayı diğer hasta yakınlarıyla paylaşmak üzere piknik tüpünün üzerinde tenceresini karıştırmaya çalışan derin düşüncelere dalmış ve bitkin anaları gördük. Hasta çocuklarımızın annelerine, bir kap çorbaya hasret, günlerce bir duş bile alma imkanı olmayan hasta yakınlarına şahit olduk…

İçinde 40 odası, 102 yatak kapasitesi olan, çocuk oyun alanları, çamaşırhanesi ve
kafeteryasıyla bugün binlerce hasta ve hasta yakınının bu zorlu hastalıkla mücadele edebilmelerine, soluklanmalarına, güç toplayabilmelerine imkan sunan Ege Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni emanet ettik insanımıza.

Birlikte başardık…

Vakfımız onkoloji hastaları ve yakınlarına umut olmaya devam ederken, Ege Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi örnek girişimi, bu alandaki gerçek ihtiyacın büyüklüğünü de ortaya çıkardı. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde 2 onkoloji tedavileri devam etmekte olan hasta ve hasta yakınlarının da bu gereksinimi vakfımıza ulaşınca, yepyeni bir konukevi için harekete geçilmiş oldu.

20.Onur yılımızı taçlandıran yeni eserimiz: Dokuz Eylül Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi…
Umut olacak, hasta ve hasta yakınlarına moral kaynağı 41 oda, 82 yatak. Çocuk oyun alanları, çamaşırhanesi, kafeteryasıyla yine binlerce insanımızın hastalıklarla mücadelelerine güç katacak muhteşem bir eser daha…

Şimdi ise Ege Üniversitesi Kitvak Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi içerisinde Hücresel Tedavi Merkezi Projemizin yapımı devam etmektedir. Bu yeni merkezle birlikte çok daha fazla çocuğumuzu hayata kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Birlikte başardık…

Yüreğiyle, koşulsuz katkı ve destekleriyle, maddi manevi tüm güçlerini ortaya koyarak Kitvak çatısı altında buluşan, bu üç büyük eseri meydana getirdiğimiz süreçte bizlerle yol arkadaşlığı, gönüldaşlığı yapan, bu başarıda payı olan değerli üyelerimize, İzmir halkına, kurum, kuruluş ve bağışçılarımıza şükranlarımı ifade etmek isterim.

Ayrıca, bu ulvi yolculukta yol arkadaşlığı yapmaktan büyük onur duyduğum; Vakfımızın Kurucusu Prof Dr.Suat Çağlayan’a, vakıf Yönetim Kurullarında görev yapmış değerli Başkan ve üyeler ile Denetim Kurulumuz, İcra Komitemiz ve vakıf çalışanı arkadaşlarımıza minnet ve şükranlarımı sunarım,

Çok Değerli Gönül Dostlarım, Yol Arkadaşlarım,

Vakfımızın, Türk Başarı Ödülleri Kurulu’nun; 5 yılda bir düzenlediği ve aday gösterilen kişi, kurum ya da kuruluşların 10 yıllık performanslarını göz önünde bulundurarak gerçekleştirdikleri organizasyonda, “Başarı ve Üstün Hizmet Ödülü” ne, ayrıca İzmir’in EN’leri “En İyi Çalışan Vakıf”; kategorisinde ödüle layık görülmesi, çalışmalarımızın kamuoyu tarafından dikkatle ve titizlikle takip edildiğinin ve takdir gördüğünün en değerli göstergelerinden biri olmuştur.
İzmir’de kendi alanında ilklerin öncüsü olmayı başarmış vakfımız, tüm yardım
girişimlerinin dikkatini çekecek örnek bir açıklamayla da gündem yaratmıştır. Hürriyet Ege yazarlarından Nedim Bubik gazetedeki köşesinden “Vakıf, dernek gibi hayır kurumları gerçekleştirdikleri faaliyetlerden elde ettikleri gelirleri ve bu gelirlerin nereye harcanacağını neden açıklamazlar” şeklinde soru yönelterek kamuoyunun dikkatini çekmiş; her zaman açık ve şeffaf olan vakfımız, yıl içinde gerçekleştirdiği Sunshine Band-İpek Açar Konseri’nin gelirini ve buradan elde edilen bağışın nereye harcanacağını aynı köşeden kamuoyuna açıklamak suretiyle bir ilke daha imzasını gururla atmıştır.
İnancım odur ki, vakfımız Kitvak, örnek bir sivil toplum kuruluşu olarak, iyilik ve hayırlı işler anlamında; sadece onkoloji hastalarının değil hastalıklarla mücadele eden 3 insanlarımıza umut olabilmek için, sizlerin katkı ve destekleriyle, sizlerle birlikte faaliyetlerini sürdürecek; bıkmadan, yorulmadan başarıdan başarıya yelken açacaktır.

Vakfımızın kuruluşunun 23.yılını geride bırakırken, hep birlikte emek harcayarak çok güzel eserler verdiğimizin altını bir kez daha gururla çizmek isterim. İlk günden bugüne bu umutlu yolculukta bizlerle birlikte olan, gücümüze güç katan, görev alan, gecesini gündüzüne katan tüm Yönetim ve Denetim Kurullarımıza ve İcra Kurulumuza, emeği geçen tüm yürekli insanlara kurumlara teşekkürü bir borç biliyoruz

Bilhassa; son on yıldır birlikte bir aile ocağı gibi yönetim kurulunda görev yapmaktan onur duyduğum kardeşlerime, vakıf personeline hiç yorulmadan sevgi dolu yürekleri ile arı gibi çalışıp bu eserlerin meydana gelmesinde gösterdikleri özveri, uyum ve dayanışma için kendilerini kutlar sonsuz teşekkür ederim. Bu çalışmalar sayesinde KİT-VAK Ege Bölgesi’nde ve hatta Türkiye’de en güven duyulan sivil toplum kuruluşu ve marka olmuştur.

İnsanlık için, toplum için; umut için, umuda el uzatmak için Kitvak çatısı altında
güleryüz, sevgi, inanç ve özveriyle çalışmaya devam.

Sevgi ve saygılarımla.

YMM Ramazan SONCUL
Mütevelli Heyet Başkanı

Bağış Yap: https://kitvak.org/bagis-yap/

Hizmetlerimiz, projelerimiz, askıda oda, bağışlar ve daha fazlası için bizden bilgi almak istiyorsanız lütfen bize ulaşınız.

Kit Nedir?


KİT (KEMİK İLİĞİ TRANSPLANTASYONU) NEDİR ?
Kemik iliği-kök hücre transplantasyonu, kemik iliğinde yer alan ve tüm kan hücrelerinin yapımını sağlayan kök hücrelerin, başka bir bireyin sağlıklı olan hücreleri ile değiştirilmesi işlemidir.

Bize Ulaşın
  • KİTVAK Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı İsmet Kaptan Mah. Sezer Doğan Sk. No:20 Terhan İş Merkezi K.4 D:7 35210 Çankaya – İZMİR
  • +90 (232) 463 37 63
  • +90 (232) 463 37 63
  • +90 (533) 603 46 06

    List Content goes here

  • info@kitvak.org
  • www.kitvak.org
Hasta ve Hasta Yakınlarından Notlar

Tüm Hakları Saklıdır © KİTVAK Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı
Localveri Kurumsal Web Tasarım