• 1991 yılı...

   

  KİT-DER dönemi...

  Uzun adı “KİTVAK – Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı” olan KİTVAK’ın öyküsü 1991 yılında başlar. O yıl, Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN’ın girişimleri ile lösemili çocuklara maddi ve manevi destek vermek ve gelecekte bir merkez kurabilmek amacıyla KİT-DER kurulmuştur.

  O dönemlerde, pek çok sanatsal ve kültürel etkinlik yapılmış, açık artırmalar organize edilmiş, hasta çocukların yaptığı resimlerle sergiler açılmış, kazanılan tüm paralar, ihtiyaç sahibi çocukların sağlığı için harcanmıştır.

  En önemli etkinlik ise Fenerbahçe’nin İzmir’e getirilerek KİT-DER yararına İzmirspor ile yaptığı büyük maç olmuştur.

  KİT-DER dönemindeki en çok öne çıkan ve uzun süre herkesin diline takılan slogan ise “Yaşamak çocuklarımızla güzel!” dir.

 • 24 Mart 1996...

  Vakıf kuruluyor...

  Dernek, büyük bir proje geliştirince bir vakıf kurma kararı almıştır. Dönemin İzmir Valisi Sayın Kutlu AKTAŞ ve eşi Merhume Tülay AKTAŞ’ın da aralarında olduğu, bu amaca inanmış 53 kişi bir araya gelerek, 24 Mart 1996’da, Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN’ın başkanlığında, kısa adı “KİTVAK” olan Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı kurulmuştur. Şimdi hedef, en kısa sürede bir onkoloji hastanesi kurmaktır.

  Ege Üniversitesi bünyesinde yapılması planlanan hastane için, Rektörlüğe yapılan başvuru sonucunda, Ege Üniversitesi bünyesinde arazi tahsis edilmiştir. Kurucu üyelerden Yük. Mimar A. Orhan AKBAŞ büyük bir titizlikle ve vakıf yararına mimari projeyi hazırlamıştır. İnşaat, 1996 Kasım ayında, dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL, Vali Sayın Kutlu AKTAŞ ve seçkin konukların katıldığı bir törenle temel atılarak başlamıştır. Daha sonra Yönetim Kurulu ve Rektörlüğün aldığı kararla, Sayın Aktaş ve eşinin verdiği çok büyük desteklerden dolayı, hastaneye Kitvak – Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ismi verilmiştir.

   

  24 Mart 1996...

 • 18 Mayıs 2004...

   

  EGE ÜNİVERSİTESİ – KİTVAK TÜLAY AKTAŞ ONKOLOJİ HASTANESİ

  Hastanenin resmi açılışı 18 Mayıs 2004 tarihinde kalabalık bir hayırsever topluluğu ve protokol eşliğinde yapılmıştır.

 • 7 Ekim 2011 ...

  EGE ÜNİVERSİTESİ – KİTVAK HASTA VE HASTA YAKINLARI KONUKEVİ

  Hastane açılışının ardından hasta yakınlarının konaklama problemlerini çözmek adına 7 Ekim 2011 tarihinde ikinci eser olarak ilk konukevi Ege Üniversitesi KİTVAK Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi

   

  7 Ekim 2011 ...

 • 18 Aralık 2017 ...

   

  DOKUZ EYLÜL KİTVAK ABDULREZZAK SANCAK HASTA VE HASTA YAKINLARI KONUKEVİ

  ardından 18 Aralık 2017 tarihinde ise üçüncü eser Dokuz Eylül Üniversitesi
KİTVAK – Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi hizmete girmiştir.

Hizmetlerimiz, projelerimiz, askıda oda, bağışlar ve daha fazlası için bizden bilgi almak istiyorsanız lütfen bize ulaşınız.

Kit Nedir?


KİT (KEMİK İLİĞİ TRANSPLANTASYONU) NEDİR ?
Kemik iliği-kök hücre transplantasyonu, kemik iliğinde yer alan ve tüm kan hücrelerinin yapımını sağlayan kök hücrelerin, başka bir bireyin sağlıklı olan hücreleri ile değiştirilmesi işlemidir.

Bize Ulaşın
 • KİTVAK Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı İsmet Kaptan Mah. Sezer Doğan Sk. No:20 Terhan İş Merkezi K.4 D:7 35210 Çankaya – İZMİR
 • +90 (232) 463 37 63
 • +90 (232) 463 37 63
 • +90 (533) 603 46 06

  List Content goes here

 • info@kitvak.org
 • www.kitvak.org
Hasta ve Hasta Yakınlarından Notlar

Tüm Hakları Saklıdır © KİTVAK Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı
Localveri Kurumsal Web Tasarım