Değerli Gönül Dostlarımız,

İzmirli bir vakıf olan KİTVAK, önceliği çocuklar olmak üzere tedavi sürecindeki kanser hastaları ve bu hastalıkla mücadelede büyük çile çeken hasta yakınlarına yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur.

Amacımız doğrultusunda 18 Mayıs 2004 tarihinde, yılda yaklaşık 40 bin kişinin ayakta ve yatarak tedavi gördüğü, ilik nakillerinin yapıldığı Ege Üniversitesi Kitvak Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi, 7 Ekim 2011 tarihinde Ege Üniversitesi – Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi ve 18 Aralık 2017’de Kitvak – Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi hizmete açılmıştır. 50 milyon TL’lik yatırım ile hizmete sunulan bu somut örnekler vakfımızın en büyük gururudur.

Vakfımızın ilk eseri olan Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi, Pediatrik Kemik İliği Nakil Ünitesi Avrupa Transplant Birliği tarafından akredite onaylıdır ve bu alanda dünyanın en büyük akreditasyonu olan “JACIE Accreditation” için başvurusu kabul edilmiş bir sağlık merkezi konumundadır.

Konukevlerimizde konaklamaya maddi olarak gücü yetmeyen onkoloji hastaları ve yakınlarının teşhis ve tedavi süreçlerinde konaklama ihtiyaçlarının vakfımız marifeti ile karşılanmasını içeren “Askıda Oda” projemiz, konukevlerimizin sayısının ikiye çıkmasıyla artan talepleri karşılamak amacıyla sürekli gündemde tutulmasında yarar gördüğümüz çok önemli bir çalışmadır. Bu kapsamda yıl içinde Ege Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nde 60 hasta ve hasta yakını vatandaşımız 1685 gece, yeni açılan DEÜ Kitvak-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nde ise 83 hasta ve hasta yakını vatandaşımız 2017 gece Askıda Oda kapsamında misafir edilmiştir.

Birçok hasta evladımıza ve erişkinlere hizmet veren ve kemik iliği nakli yapılan hastanemizde ve konukevlerimizde kalan hasta ve yakınlarına, kurum, kuruluşlar ve  tüm bağışçılarımızla birlikte destek olmaya gücümüz yettiği sürece devam edeceğiz.

Gayretlerimiz sosyal sorumluluk bilinciyle insanlık adınadır.

Sevgi ve saygılarımla,

Gayretlerimiz sosyal sorumluluk bilinciyle insanlık adınadır.

Sevgi ve saygılarımla,

YMM Ramazan SONCUL
Yönetim Kurulu Başkanı

Bağış Yap: https://kitvak.org/bagis-yap/

Genç KİTVAK  https://kitvak.org/genc-kitvak/

Hizmetlerimiz, projelerimiz, askıda oda, bağışlar ve daha fazlası için bizden bilgi almak istiyorsanız lütfen bize ulaşınız.

Kit Nedir?


KİT (KEMİK İLİĞİ TRANSPLANTASYONU) NEDİR ?
Kemik iliği-kök hücre transplantasyonu, kemik iliğinde yer alan ve tüm kan hücrelerinin yapımını sağlayan kök hücrelerin, başka bir bireyin sağlıklı olan hücreleri ile değiştirilmesi işlemidir.

Bize Ulaşın
  • KİTVAK Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı Talatpaşa Bulvarı, No :34 Kat :3 Daire:4 35210 Alsancak – İZMİR
  • +90 (232) 463 37 63
  • +90 (232) 463 37 63
  • info@kitvak.org
  • www.kitvak.org


KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı), toplumumuzda sosyal sorumluluğa önem ve destek verilmesi, toplumun sağlık ve yardımlaşma konularında daha iyi hizmet alınmasına katkı sağlayacak uygulamalara dönük çalışma ve hizmetlerin yapılması, teşvik edilmesi ve böylelikle Türk toplumuna kazandırılması amacıyla 2019 yılı itibariyle ‘KİTVAK YILIN GÖNÜL ELÇİSİ’ Ödülü Programını tesis etmiştir.

Hasta ve Hasta Yakınlarından Notlar

Tüm Hakları Saklıdır © KİTVAK Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı
Localveri Kurumsal Web Tasarım